BMS Everywhere

Cyfrowa Integracja

 

Dziesiejsze budynki wypełnionje są nowoczesnymi systemami utrzymania komfortu, zarządzania energią , oświetlena itp. Producenci tych systemów często dostarczają je w postaci kompaktowych urządzeń ze zintegrowaną automatyką.Urządzenia te posiadają włąsną logikę sterowania lub są tylko sterowane cyfrowo sygnałami z zewnątrz. Tworząc te cudeńka inżynierowie nie myśleli wyłącznie o ich pracy samodzielnej, choć jest ona możliwa. Celem ich działań była zintegrowana logika działania i synergia, spójne działanie wielu różnych urządzeń, tworzących jeden spójny system - wspólczesny budynek. Aby ich plany się ziściły wymagany jest tylko jeszcze jeden doskonały element tej układanki - system BMS integrujący te wszystkie komponenty w jednym interfejsie obsługowym.


Integracja na wysokim poziomie
Galileo WEB BMS umożliwia integrację z innymi systemami poprzez bazę danych. Otwarty interfejs WEB BMS umożliwia stworzenie powiązań i wymiany danych z systemami zarządzania takimi jak system hotelowy fidelio lub z systemami przemysłowymi np. SAP, BPX. System zapewnia rónież wymiabę danych z otwartymi bazami danych i systemami oprtymi na SQL i OPC.

Integracja urządzeń z automatyką producenta
Pompy ciepła, chillery, pompy wodne, centrale wentylacyjne itd. bardzo często występują wyłącznie z wbudowaną automatyką. Automatyka tych urządzeń samodzielnie nimi steruje, a system BMS jedynie zadaje im tryby pracy, temperatury, biegi i monitoruje stany pracy i awarii. Zwykle integrujemy je przez wbudowany w nich port RS485 z protokołem ModBus lub BACnet. Stosuje się wówczas konwertery DataCom ModBus/LAN i BACnet/LAN.

Integracja Sterowania Oświetleniem
Oddzielnym tematem są oprawy oświetleniowe. Ich sterowniki nie prowadzą samodzilnych procesów, ale poprzez porty Dali, DSI, DMX, LBus pozwalają na sterowanie ich pracą przez sterowniki systemu BMS. IQ Controls produkuje szereg konwerterów pozwalających na sprzęgnięcie sterowania opraw oświetleniowych z komunikacją cyfrową ze sterownikami komfortu pomieszczeń i naszymi sterownikami swobodnie programowanymi.

Integracja z systemami VRF
Kimatyzatory typu multi split) to jeszcze większe wyzwanie. Warto wiedzieć, że każdy producent systemu klimatyzacji wyposarza swoje klimatyzatoru we własny, niepowtarzalny i absolutnie niejawny system komunikacji cyfrowej. Jeżeli chcemy się z nim połączyć, nie ma dokumentacji, dośiadczeń ani wsparcia. Pomimo takich przeszkód potrafimy integrować systemy komunikacji urządzeń VRF firm Daikin i Mitsubishi Electric. Nasze konwertery pozwalają przejąć nad nimi kontrolę by zapewnić komfort i spojność systemu BMS. Jeśli wymaga tego inwestor integrujemy inne systemy prezez bramki komunikacyjne ich producentów. Nie ustajemy w wysiłkach więc pewnie stworzymy kolejne konwertery do LG, Samsunga, Toshiby, Carriera, Mitsubishi Heavy Industries i innych VRF. Kolejność zależy od naszych klientów, bo dla nich zrobimy wszystko...

Odczyt z liczników mediów
Odczytywanie liczników mediów to też integracja, ale ją znjdziecie Państwo w dziale "System Rozliczenia Mediów". Potrafimy integrować wszelkie liczniki, to wszystko.

W IQ Controls dobrze wiemy, że podłączenie własnego sterownika jest o wiele łatwiejsze od integracji z urządzeniami innych firm, dlatego nie ustajemy w wysiłkach tworząc wciąż nowe rozwiązania.